Wybierasz się w podróż samolotem? Jak zabezpieczone są parkingi przy lotniskach?

Podróże

Nie jest żadną tajemnicą, że w dobie XXI wieku na rynku jest dziś całe mnóstwo tanich przewoźników lotniczych, co z punktu widzenia Klienta może nas tylko i wyłącznie cieszyć. Skoro tak nie dziwi także i to, że z samolotów korzystamy dziś coraz częściej. Niemal pewne jest, że będzie tak nadal. W tym wpisie przyjrzymy się jednak parkingom przy lotniskach. Jane jest, że dziś taki parking znajdziemy przy każdym porcie lotniczym bez wyjątku. Nie każdy jednak oferuje nam najwyższy poziom bezpieczeństwa, co dla właściciela takiego pojazdu jest akurat najważniejsze.

Nikt nie chce bowiem przekonać się po powrocie, że jego samochód skradziono czy też uszkodzono. Jakie zatem formy zabezpieczeń oferują nam dziś parkingi? Przyjrzymy się im na podstawie jednego z parkingów przy lotnisku Katowice-Pyrzowice. Mowa o parkingu Atmosfera, o którym więcej informacji znajdziecie Państwo na http://www.atmosfera.eu/parking-24.html.

Ogrodzenie

W pierwszej kolejności odnieśmy się do tego, co dla wielu jest oczywiste. Tak więc parking taki musi być ogrodzony. Wszystko po to, aby na teren parkingu nie mogły dostać się osoby trzecie, które nie powinny na nim przebywać. To jakie będzie to ogrodzenie, jest już mniej ważne, choć oczywiście najlepsze są tu wszelkie siatki czy płoty, które trudno jest sforsować.

Monitoring

Na parkingu przy lotnisku nie może rzecz jasna zabraknąć również i monitoringu, który dziś wydaje się być najlepszą i najprostszą formą zabezpieczenia. Weźmy tutaj pod uwagę, że systemy monitoringu są dziś bardzo zaawansowane, choć wiele zależy tu rzecz jasna od tego, jaki jest to system. Najlepsze będą jak najdokładniejsze kamery. Najlepiej będzie, jeżeli będą one mogły rozpoznać nie tylko numery rejestracyjne takich pojazdów, ale również i twarze ludzkie. Wówczas nie powinno być obaw o to, że taki samochód zostanie skradziony. Istnieje również o wiele mniejsze ryzyko, że w jakiś sposób zostanie on uszkodzony. Monitoring to więc dziś podstawa.

Ochrona

Odnieśmy się jeszcze do ochrony takich parkingów. Często są one dozorowane przez osoby, które nie mają w tym wielkiego doświadczenia. Najlepiej sprawdzi się tutaj przeszkolony stróż czy ochroniarz. Idealnym rozwiązaniem będzie firma ochroniarska.

Jak w związku z tym widzimy, możliwości zabezpieczenia samochodów jest mnóstwo. Na całe szczęście obecnie coraz więcej parkingów przykłada do tego dużą wagę, a samochody w takich miejscach są dość bezpieczne. Oczywiście nie jest to żadna reguła, ale na szczęście takich parkingów jest w Polsce coraz więcej.