Pomysł na zimowy urlop w Polsce

Hotele

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a to czas kiedy mamy wiele wolnych dni, część z nas planuje wówczas urlopy, bo to również okres ferii zimowych w szkołach. Na ten czas warto zaplanować jakiś ciekawy wypad z rodziną lub najbliższą osobą. W Polsce jest wiele miejsc, do których warto zawitać w ten zimowy czas.

  1. Zakopane – to chyba pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o feriach zimowych, nie bez powodu Zakopane jest nazywane zimową stolicą Polski. Spędzenie urlopu w górach daje możliwość jazdy na nartach, wzięcia udziału w kuligach oraz spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu. Jest to też miejsce, w którym dzieci z pewnością nie będą się nudziły.

  2. Kraków – nie wszyscy są zwolennikami zimowych sportów, a myśl o tłumach jakie pojawią się w Zakopanem w ferie zimowe bywa dla wielu silnym argumentem przeciw podróży do Zakopanego w tym okresie. Może zatem warto wybrać miasto, które znajduje się nieopodal, a oferuje bezmiar atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Planując urlop w Krakowie warto zatroszczyć się o dobry nocleg, hotel dobry zarówno dla rodzin jak i zakochanych można znaleźć na stronie – hotel imperial.

  3. Gdańsk – kto powiedział, że nad morze można jeździć tylko latem? Gdańsk zimą pozostaje dosyć opustoszałym miastem, dzięki czemu nie śpiesząc się można obejrzeć wszystkie ciekawe miejsca, skorzystać z tamtejszych atrakcji oraz pospacerować brzegiem morza podziwiając zimowe piękno Bałtyku i troszcząc się odpowiedni poziom jodu w organizmie.

  4. Białka Tatrzańska – to alternatywa, dla tych którzy woleli by unikać Zakopanego. W tym miejscu także można jeździć na nartach i uprawiać inne sporty zimowe, a wieczorami udać się do źródeł termalnych i podczas gdy temperatura powietrza jest poniżej zera rozkoszować się ciepłem wody, saunami oraz innymi atrakcjami.

  5. Warszawa – być może miejscem na udany urlop będzie także stolica Polski, warto tam udać się z dziećmi i pokazać im miejsca, które na co dzień widzą jedynie w telewizji i koniecznie należy zaplanować jeden dzień na wizytę w Centrum Nauki Kopernik.