Krakowskie noce

Podróże

O Nowym Jorku mówi się, że to miasto, które nigdy nie zasypia – w Polsce również jest miejsce, do którego można odnieść te słowa – mowa o …Krakowie. W tym mieście niezależnie od pory roku, czy pory dnia zawsze dzieje się coś interesującego. Dziś postanowiliśmy się przyjrzeć Krakowowi przez pryzmat jego nocnego życia.

 

Parada smoków

Parada Smoków to wydarzenie odbywające się na Wiśle i wieńczące Wielki Rodzinny Piknik Smoków. Jak przystało na Gród Smoka Wawelskiego w Krakowie ten legendarny zwierz doczekał się własnego święta. 3 czerwca na Wiśle przy Zamku Wawelskim, pod czujnym okiem TEGO smoka pojawiają się na rzece smoki innych gatunków. Smoki to ogromnych rozmiarów balony, które przygotowuje Teatr Groteska na podstawie projektów przygotowanych przez krakowskich przedszkolaków. Impreza zaczyna się po zmroku i trwa do około 21.30, smokom towarzyszą najczęściej pokazy świateł oraz fajerwerki.

Wianki

Wianki to kolejna impreza odbywająca się na Wiśle. Tym razem w noc świętojańską, czyli 24 czerwca Krakowianie świętują tę najdłuższą noc roku. Wówczas na rzecze pływa ogromna scena, na której występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Impreza najczęściej kończy się późną nocą. Cieszy się ona ogromną popularnością, dlatego jeśli będąc w Krakowie chcemy wziąć w niej udział, wówczas warto z dużym wyprzedzeniem udać się z własnym kocykiem na bulwary wiślane i zająć miejsce w dobrej lokalizacji.

 

Noc Muzeów

Kraków, podobnie jak cała Polska organizuje także Noc Muzeów, która w tym roku wypada 19 maja. Wówczas do 1 rano można zwiedzać krakowskie muzea. Nie które z nich cieszą się dużo popularnością, dlatego chcąc odwiedzić Muzeum Czartoryskich czy Kopalnie Soli w Wieliczce należy z dużym wyprzedzeniem zająć sobie miejsce w kolejce. W tym roku duże kolejki mogą być także w Muzeum Narodowym, gdzie zawisła Dama z Łasiczką.

Noc Teatrów

Co roku w czerwcu w Krakowie odbywa się także noc teatrów, podczas której za darmo można wziąć udział nie tylko w spektaklach, ale także zwiedzić budynek teatru i zajrzeć za kulisy.

Co noc

W Krakowie każdej nocy miłośnicy tańców i zabawy znajdą wiele dyskotek i pubów, które z pewnością dostarczą im całonocnej rozrywki.

 

Nocleg

Jak widać większość nocnych atrakcji Krakowa odbywa się na Rynku lub w jego okolicach, dlatego też wybierając się do tego miasta warto zadbać o nocleg w pobliżu. Wszystkim, którzy wybierają się do Krakowa powinien spodobać się hotel warty polecenia w Krakowie. Nocując w pobliżu Rynku mamy pewność, że nawet po całej nocy tańców czy innych rozrywek bez trudu wrócimy do własnego łóżka.