Hotele w Polsce i na świecie

Hotel Info

Co roku tworzone są liczne rankingi dotyczące najlepszych, najtańszych, najciekawszych architektonicznie, itd. hoteli na całym świecie oraz w Polsce.

Najtańsze hotele

Okazuje się, że do najtańszych Państw pod względem cen hoteli zaliczane są między innymi polskie miasta, turyści z zagranicy uważają, że Gdańsk, Warszawa i Kraków to jedne z najtańszych miejsc pod względem doby hotelowej. Do bardzo tanich krajów należą także Filipiny, gdzie za nocleg w bardzo dobrym standardzie, za pokój dwuosobowy przyjdzie nam zapłacić zaledwie 280 zł, a do dyspozycji mamy wspaniałe piaszczyste plaże i błękitne laguny. Chcąc tanio nocować warto także udać się do Indii, Kambodży czy Wietnamu. W Europie najtańsze noclegi obok Polski znajdziemy na Ukrainie, w Macedonii, na Litwie.

Najlepsze hotele na świecie

Pisaliśmy o tym, że najtańsze noclegi można znaleźć w Indiach, okazuje się, że w tym państwie znajduje się także najlepszy hotel na świecie, a mowa tutaj o Umaid Bhawan Palace w Jodhpurze. Na drugim miejscu zdaniem National Geographic również hotel w jednym z najtańszych krajów, czyli kambodżański Shinta Mani Resort znajdujący się w Siem Reap. Trzecie miejsce należy do Hanoi La Siesta Hotel & Spa w Wietnamie.