Hotele konferencyjne w Polsce

Hotel news

Organizując konferencję i poszukując odpowiedniego hotelu należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Ilu będzie uczestników konferencji oraz gości?

  2. Ile noclegów należy przygotować?

  3. W jakim mieście powinna odbyć się konferencja?

  4. Skąd przybędą goście na konferencję i jakimi środkami transportu będą się poruszać?

  5. Jaki sprzęt i pomoce będą potrzebne podczas konferencji?

  6. Czy w ramach opłaty konferencyjnej wliczone będą także posiłki?

Odpowiedź na te pięć podstawowych pytań pozwoli na wybór odpowiedniego hotelu dla zorganizowania konferencji. W Polsce jest, bowiem wiele godnych poleceniach hoteli.

Organizując dużą konferencję na pewno należy szukać hotelu konferencyjnego wśród pięcio i czterogwiazdkowych hoteli, dla których jednym z wyznaczników standardu jest posiadanie kilku, dużych sal konferencyjnych oraz centrum biznesowego, co daje pewność, że hotel posiada nie tylko odpowiednie pomieszczenia, ale także sprzęt.

W dużych miastach naszego kraju znaleźć można liczne hotele konferencyjne, które słyną z doskonale zorganizowanej obsługi konferencji przykładami mogą być tutaj Hotel Rialto czy InterContinental w Warszawie, poznańskie Puro czy Sheraton. Organizatorzy i uczestnicy konferencji bardzo przychylnym okiem patrzą także na toruński hotel Copernicus oraz Odyssey zlokalizowany w Kielcach.

Jeżeli goście będą przede wszystkim poruszać się własnymi samochodami należy zadbać, aby hotel posiadał wystarczająco obszerny parking, aby pojazdy wszystkich uczestników się na nim zmieściły. Jeśli spodziewamy się, że znaczna część gości będzie podróżowała samolotami, warto pomyśleć o zorganizowaniu konferencji w hotelu znajdującym się blisko lotniska, co z pewnością ułatwi im dojazd na konferencję.

W większości hoteli nastawionych na organizację konferencji znajduje się również restauracja, w której istnieje możliwość zamówienia obiadu dla uczestników konferencji. Często także hotele oferują kawę i herbatę dla uczestników podczas trwania konferencji.