Jaki garnitur zabrać na wakacje?

Podróże

Wakacje kojarzą się nam z wymarzonym i upragnionym odpoczynkiem, na który pracowaliśmy niemal cały rok. Udając się na urlop pozwalamy sobie na dużo więcej, nie tylko w kwestii próbowania różnych dań, spania bardzo długo czy też nie robienia nic przez cały dzień, ale przede wszystkim w kwestii ubioru. I bardzo dobrze, ponieważ to także korzystnie wpływa na nasz wypoczynek. Marynarkę zamieniamy na wygodne bluzy i kardigany, eleganckie koszule na te hawajskie, formalne spodnie na dresowe, a lśniące półbuty na luzackie klapki. Warto jednak pamiętać, że nawet w czasie wakacji może zdarzyć się nam okazja, kiedy będziemy chcieli prezentować się elegancko i z klasą. Jednak obecnie garnitur na wyjazd już wcale nie dziwi, na rynku dostępne są modele klasyczne w swojej formie, jednak bardziej swobodne i wakacyjne. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jaki garnitur wybrać na wakacje?

Dlaczego warto zabrać garnitur na wyjazd?

Wakacje to przede wszystkim czas na odpoczynek, plażowanie, piesze wycieczki, aktywne spędzanie czasu, próbowanie nowych potraw i nie myślenie o tym, co będzie się robiło następnego dnia. Warto jednak zabrać ze sobą garnitur na wyjazd, szczególnie jeśli udajemy się na romantyczny urlop ze swoją drugą połówką lub też grupą przyjaciół. Takie towarzystwo sprzyja wyjściom do różnych restauracji, także tych lepszych i bardziej eleganckich, czy spontanicznym wypadom na koncerty i do teatru. Dobrze jest wtedy mieć w swojej walizce coś więcej, niż tylko hawajska koszula, spodnie dresowe, kąpielówki oraz klapki. Jeśli nie damy się zaskoczyć różnym okazjom, także podczas wakacji, z pewnością spędzimy niezapomniany czas.

Jaki garnitur zabrać na wakacje?

Jeśli już wiesz, dlaczego warto zabrać ze sobą przynajmniej jeden garnitur na wyjazd, zastanówmy się, jaki powinien on być. Wśród osób zajmujących się zawodowo modą istnieje jedna, złota zasada – są nią naturalne materiały, szczególnie latem i w przypadku garniturów, które są zabudowane. Mowa o bawełnie, wełnie, lnie oraz jedwabiu, które pozwalają skórze oddychać i świetnie wchłaniają pot, dzięki czemu będziemy się czuli komfortowo i bardzo wygodnie, nawet podczas wyższych temperatur. Lepiej jest zrezygnować ze sztucznych materiałów, które nie tylko źle się nosi, ale które są również bardzo nietrwałe – szybko naciągają się, płowieją i przecierają.

Zastanawiając się, jaki garnitur zabrać na wakacje, lepiej skupić się na jasnych i bardziej żywych kolorach niż takich, które nosimy na co dzień, czyli stonowanych, ciemnych i generalnie trochę dołujących. Garnitur na wyjazd powinien być biały, kremowy, łososiowy, błękitny, niebieski, a nawet jasno siwy. Dzięki temu zachowamy elegancką prezencję, pozwalając sobie jednocześnie na wakacyjny luz.

http://www.ewtex.pl/kolekcja-garnitury.html