Hotel na wyjazd weekendowy- gdzie warto pojechać?

Podróże

Tych kilka dni weekendowych to świetna okazja do tego, aby gdzieś pojechać i coś obejrzeć. Nie jest to jednak aż tak duży zapas czasu, aby decydować się na długie i skomplikowane organizacyjnie wyjazdy zagraniczne. W roli wypadu weekendowego na pewno sprawdzi się wycieczka do jakiegoś polskiego miasta, w którym nigdy wcześniej jeszcze nie byliśmy.

Decydując się na taki wyjazd- postarajmy się jednak o wcześniejszą rezerwację, zwłaszcza jeśli wybieramy się gdzieś w sezonie i jeśli jest to popularne i często odwiedzane przez turystów miejsce. Tym samym zyskujemy pewność, że będziemy mieli komfortowy i odpowiadający nam estetyką i standardem hotel. Podkarpackie to wprost idealne miejsce do tego, aby przyjechać tutaj na te kilka weekendowych dni i pozwiedzać okoliczne miasta i miejscowości, ze szczególnym uwzględnieniem tych uzdrowiskowych.

 

Podkarpackie na weekend- dlaczego warto?

 

Najlepiej jest się wybrać tutaj własnym samochodem, aby móc szybko przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi miastami. Na naszą szczególną uwagę zasługuje Krosno, które też jest większym punktem na mapie i w którym znajdziemy też markety i galerie handlowe, jeśli tylko takie są nam potrzebne. Dalej, jadąc palcem po mapie napotkamy Sanok z pięknym rynkiem, zamkiem, a także z największym w Polsce skansenem, po którym spacer na pewno sprawi nam ogromną przyjemność. Wspaniale prezentują się także takie miejscowości uzdrowiskowe jak Iwonicz Zdrój lub Rymanów Zdrój.

Pamiętajmy też o tym, że spacerując po parkach zdrojowych możemy też korzystać z pijalni wód leczniczych, możemy wypocząć, skorzystać z zabiegów, a także zjeść smaczny obiad w jednej z restauracji. W końcu, będąc już w tej okolicy zawsze możemy wybrać się na górski szlak. Województwo to obfituje w bardzo kameralne i malownicze miejscowości, w których teren jest już znacznie bardziej górzysty. W niektórych takich miejscowościach znajdziemy też pozostałości starych cerkwi, które świadczą o tym, jak wielokulturowe było to miejsce przed laty.

Podkarpackie można też zwiedzać rowerem wybierać ciekawe ścieżki, które poprowadzą nas przez piękne, malownicze okoliczności przyrody. A wybierając hotel w wysokim standardzie zapewnimy sobie dodatkową rozrywkę na wypadek, jeśli pogoda byłaby dla nas niesprzyjająca. Podczas takiego weekendu możemy więc odpocząć i załadować akumulatory na kolejny, nawet ciężki tydzień pracy. Tym samym poznajemy też Polskę i możemy naprawdę dobrze się bawić we własnym towarzystwie.